80-річний Валентин Поліщук із Любешова створив колекцію дерев’яних мініатюр – він тримає вдома понад тисячу експонатів. 

Про це пише «Суспільне».

Серед різьблених виробів – мініатюрна скрипка у половині кісточки вишні, бочка, складена у скляній пляшці, дерев’яні букети у лампочці, різьблені розп’яття. Майстер розповідає, що найважче було скласти бочку висотою орієнтовно 10 сантиметрів усередині пляшки з горлечком у два сантиметри. Цей виріб майстер виготовив у 70-х роках.

Мініатюрну скрипку, що вміщається у кісточці вишні, робив без жодних оптичних приладів. Для струн чоловік спочатку хотів використати волосся, але воно не підійшло, було заважким. Тому він використав капронове волокно.

Валентин Поліщук розповів: серед експонатів є у сотні разів менші від справжніх ножні ступи (пристрої для розтирання продуктів), а також прялки, на яких колись робили нитки.

Різьблені скульптури Валентин Поліщук, виготовляє змолоду. Любов до роботи з деревом передалася від батька, який столярував.

Раніше чоловік працював у санепідемстанції, вів гурток в училищі, 35 років очолював Любешівський комітет Товариства Червоного Хреста України. Нині вдома, створює поезію і прозу на історичну і краєзнавчу тематику.