На Рівненщині продовжують розвивати локальний туризм. Команда «Рівненщина туристична»презентувала туристичні проєкти у «Майстерні Міста Рівне» і розповіла, що очікувати рівнянам та гостям області від літа та осені 2021.

«Карантин вніс свої корективи у культурне та туристичне життя Рівненщини. Тепер «Рівненщина туристична» знову трансформується в офлайн простір, – розповів заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг. – Серед основних напрацювань минулого року – ребрендинг «Рівненщини туристичної». Вагомим досягненням стало й те, що наш проєкт вперше номінований у Всеукраїнському конкурсі «Регіональний прорив року». Це нас надихнуло, ми підключили громади та підготувалися до 2021 року. Акцент – на внутрішній туризм».

Засновник туристичного бренду «Freakdays» Сергій Сокальський розповів про піший маршрут довжиною 33 км, який розпочинається із родзинки Рівненщини «Тунель кохання» і завершується на Базальтових стовпах.

«За кордоном популярний активний туризм. Чого ми цього не робимо? Адже багато людей не знає, що  знаходиться поряд з ними. Наше завдання –  популяризувати ці місця і вже під час пандемії люди почали відкривати Україну», – зазначив Сергій Сокальський.

Діджитал-менеджер «Рівненщина туристична» Антон Трофімчук розповів про нову айдентику та комунікацію проєкту, а також про спецпроєкт «Крафтери Рівненщини» – про героїв, фотосесії та пошук атмосферних туристичних атракцій.

Заступник директора Державного історико-культурного заповідника м.Острога Андрій Брижук презентував ініціативи місцевої громади.

«Серед проєктів  Острозької громади – туристичний маршрут «На обороні земель Волинських» та для любителів орнітології “Спостереження за птахами” (birdwatching). Також одним із видів активного відпочинку є велосипедний туризм. Найпростіші маршрути проходять рівниною в околицях міста Острог, а найскладніші – пересічною місцевістю соснових та мішаних лісів з перепадами висот», – розповів Андрій Брижук.

Один із засновників туристичного проєкту «Бурштинові копальні» Андрій Пєхотін розповідає:

«У маршрути Клесівської громади включено: унікальний дендропарк, локація «Зачарований ліс», один з найбільших у Європі діючий гранітний кар’єр, затоплені кар’єри, сплави на байдарках, Голубе озеро, або Коплище, бурштинове сафарі на квадроциклах. Проте, родзинкою стали «Бурштинові копальні» – музей під відкритим небом, де туристи можуть подивитися на результати видобутку бурштину як легального, так і нелегального», –  повідомив Андрій Пєхотін.

Про  проєкт «Парк історичної реконструкції Оствиця» розповів Юрій Ойцюсь, голова Спілки велосипедистів Рівненщини:

«На березі озера Басів Кут, у заплаві давньоруського городища, яке функціонувало у Х-ХІІ ст., і створено парк історичної реконструкції часів давньої Русі – Городище Оствиця. Тут ми реконструюємо побут та ремесла людей, які жили понад тисячу років тому, відтворюємо прадавні човни. Також тут відбуваються різні концерти, фестивалі. Одна з «фішок» – «Полювання на світанки». Наразі закінчуємо будувати верф. У цьому році плануємо зробити ще два човни».

Серед культурних подій 2021 року будуть:

  • обласний фестиваль народного мистецтва «Водіння Куста» в селі Сварицевичі;
  • Етно-Міні-Фест «Троєцькі забави» в місті Сарни;
  • Етнорок фестиваль «Казан» в смт Соснове (Рівненський район);
  • Всеукраїнський рок – фестиваль «Тарас Бульба -2021»;
  • Фестиваль прадавніх човнів;
  • етноеко фестиваль «БУЩА ПАПОРОТЬ»,
  • Міжнародний джазовий фестиваль «ART JAZZ».

На презентації зазначають, найбільш знаковою подією у цьому році є 30-річчя Незалежності України.

“Відзначення 30-річчя Незалежності України на Рівненщині не обмежиться датою 24 серпня, а передбачатиме цілий комплекс заходів, що відбуватимуться упродовж червня-грудня 2021 року та будуть приурочені до ювілею нашої держави», – розповіла начальниця управління культури і туризму ОДА Любов Романюк.

Нагадаємо, цьогоріч відзначатимуть і низку знаменних для України та Рівненщини дат: 25-ту річницю Конституції України; 370-ту річницю битви під Берестечком;  460-річчя Пересопницького Євангелія.