Сьогодні, 4 червня, у Луцьку відбувся фестиваль робітничих професій «ВолиньFEST − 2021». Його проводять уже вдвадцяте. Вихованці понад 20-ти закладів професійної та фахової передвищої освіти Волині презентували свої вироби та провели майстер-класи.
Заклади освіти представили побутові речі, дачні набори, садово-парковий інвентар, сільськогосподарську продукцію, швейні, кулінарні, кондитерські вироби, а також товари з металу, дерева тощо.
Немає опису світлини.
Кожен мав можливість придбати товари зроблені майстрами виробничого навчання.
На зображенні може бути: 1 особа та на відкритому повітрі
«Кожного року, за виключенням минулого, система професійної звітується перед волинянами: про свою роботу, вміння та знання вихованців. Знаємо, що досконалості не має меж і ми працюємо ще краще, – зазначила начальник управління освіти і науки Волинської ОДА Людмила Плахотна. – У Волинській системі професійної освіти функціонує 18 закладів, серед них, 3 структурні підрозділи вищих навчальних закладів. Кожного року роботодавці мають можливість обрати серед 4,5 тисяч випускників професійної освіти підготовлених висококваліфікованих робітників».
На зображенні може бути: 1 особа, стоїть, квітка та на відкритому повітрі
Як повідомила начальниця управління освіти і науки ОДА в області у 9-ти закладах професійної освіти уже працює 17 навчально-практичних центрів. Впродовж минулих 4-ох років на розвиток професійних навчальних закладів виділено більше 30-ти мільйонів гривень з різних бюджетів. Найбільше коштів із державного бюджету, однак залучаються також міжнародні і обласні кошти.
На зображенні може бути: 2 людини та люди стоять
Окрім того, за результатами міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти –2020» золотими медалями нагороджені педагогічні колективи Нововолинського та Ковельського навчальних-методичних центрів професійної освіти, а також Камінь-Каширське та Колківське ВПУ. Срібну медаль отримав Торчинський професійний ліцей.
На зображенні може бути: дитина та стоїть
За підсумками конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine 2020», учень Торчинського професійного ліцею виборов срібну медаль у компетенції «слюсарні справи». А в цьому році на Всеукраїнському конкурсі учень Луцького ВПУ спеціальності будівництва й архітектури зайняв перше місце та впродовж року отримуватиме президентську стипендію.