До Дня міста в Острозі встановлять 25 тематичних скульптур – острожиків. Кожна з них символізуватиме частину історії населеного пункту.  Для їх пошуку організатори планують розробити своєрідний квест.

Про це повідомляє ITV.

Кожна зі скульптур буде розміщена поблизу історичних та культурних об’єктів.

“Ідея була промаркувати нематеріальну або якусь іншу спадщину нашого міста, те що ми не можемо побачити в пам’ятках архітектури, якщо ми це промаркуємо і покажемо, то ми збільшимо час проведення туристом у нашому місті. – Цей в руках у мене турист, для нашого міста це важливий персонаж, адже місто є туристичним, відвідують місто тисячі туристів щороку”, – розповідає заступник директора Острозького краєзнавчого музею Андрій  Брижук.

Ідею встановлення острожиків запозичили у Вроцлаві. Реалізували ідею за кошти українського культурного фонду та асоціації селищ та громад України. Острог візьме на себе лише вартість встановлення та стане пілотним містом для проекту.

Кожен з острожиків символізує частину історії Острога. Перший символізує відомого світового скульптора.

“Цей острожик особливий, особливо в цьому місці, це маленький скульптор Томаш Оскар Сосновський, власне він тут стоїть за роботою, з каменю творить кулю. Для нас це є символічно, адже в нашому музеї зберігається його скульптура мадонна з немовлям, де мадонна для Ісуса передає цю кулю державу”, – зазначає Андрій Брижук.

Перший острожик (Томаш Оскар Сосновський) – скрін з відео ITV

Для розвитку туризму, автори проекту планують створити своєрідний квест. Його мета – знайти всі скульптури й одночасно відвідати історичні об’єкти. Таким чином кожен зможе створити сам свій туристичний маршрут.

Завдяки асоціації селищ, сіл та громад України, в нас почав реалізовуватися такий цікавий проект. Буде встановлено 25 таких острожиків і ми надіємося, що вони будуть такими додатковими родзинками і привабливими для туристів і хто вже був в Острозі”, – говорить Острозький міський голова Юрій Ягодка.

Перші 10 острожиків планують встановити до Дня Острога, який відзначатимуть 6 червня. Інші 15 – впродовж цього літа.