Семирічний Марко вже вчетверте поспіль разом із батьком організовує прибирання річки Устя напередодні Великодня. Запрошують долучитись до прибирання та усіх охочих рівнян.

Про це йдеться в сюжеті ITV.

“Я ще коли був маленький, побачив забруднену річку Устю, скрізь валялися пакети. Жодної тварини – ондатр не було, я геть аж заплакав. Мамі казав – давай зараз будемо прибирати”, – ділиться Марко.

Батько Марка Роман пояснює: акція має на меті більш інформаційний характер. Адже проблему потрібно розв’язувати більш комплексно і на державному рівні.

“Цього разу, на жаль, прийшло дуже мало людей. Люди, мабуть, злякалися снігу, що почав іти на початку цієї толоки, тому прийшло дуже мало людей, а попередні роки збиралося кілька десятків рівнян, було дуже весело, багато дітей було, – розповідає співорганізатор акції Роман Степанович. – Ми зазвичай збираємо таку невеличку ділянку – від стадіону Авангард до центрального мосту. Насправді ця акція більш символічна, бо ми розуміємо, що кілька мішків сміття не вирішать проблему”.

 Учасники акції зібрали декілька мішків сміття, очистивши таким чином близько двох сотень метрів берега водойми.

“Дерева також можуть загинути, якщо скрізь буде все забруднене. Тому якщо їх не стане, то не буде кисню і люди помруть. Треба очистити річку Устю, бо якщо цього не зробити, то вона помре і багато штук буде витрачено на порох, – каже організатор акції. 

Хотілося б, щоб все таки влада приділяла більше їм уваги і справді взялася за відновлення, очищення берегів, самої водойми, так як вони про це обіцяли неодноразово”, – вважає учасник акції Дмитро Зварич.