Рівнянку, авторку книг «Рівне у долях його мешканців», співавторку видання «Рівне на межі тисячоліть», старшу наукову співробітницю  Рівненського обласного краєзнавчого музею Галину Данильчук відзначили премією імені Ігоря Свєшнікова в галузі охорони культурної спадщини краю.

Пані Галина багато років досліджує історію Рівного та його мешканців. До початку пандемії, Галина Данильчук з однодумцями щороку організовувала в Рівному унікальну подію «Свято однієї вулиці». Долучилася до організації понад сотні різноманітних виставок. Є активною учасницею загальноукраїнського заходу «Музейні гостини».

Упродовж останніх десяти років краєзнавиця займається пошуком та популяризацією матеріалів про життя та діяльність родини травознавців Носалів. За її ініціативи 2001 року в Рівному встановили пам’ятний знак Михайлові Носалю, а 2004-го йому надали звання «Почесний громадянин Рівного».

Галина Данильчук є ініціатором та співавторкою програми «Місторія», яка виходила на ТРК «Рівне 1». Також жінка є ведучою авторської програми «Піша прогулянка містом» на радіо «Ритм».

Нагадаємо, що премія імені Ігоря Свєшнікова – відомого вченого, доктора історичних наук, дослідника Поля Берестецької Битви. Вручається щорічно з 2006 року за значні досягнення в галузі охорони культурної спадщини Рівного та області. У грошовому еквіваленті  – це 10 тисяч гривень.

2020 року премію присвоєно Юрію Пшеничному – завідувачу відділу історії Державного історико-культурного заповідника м. Дубно. У 2019-ому її лауреатом став художник-реставратор Культурно-археологічного центру «Пересопниця» Олексій Войтюк.