У 2019 році був ініційований проект «Віртуальний музей спадщини князів Острозьких». Це перша спроба об’єднати інформацію про надбання князів у вигляді онлайн платформи.

Засновниці проекту – Анастасія Драчук та Олеся Гощук.

Перший етап проекту, що включав створення веб-ресурсу та наповнення його матеріалами, здійснений за підтримки Українського культурного Фонду. За допомогою  методу фотограмметрії оцифрували понад 20 автентичних експонатів XIV-XVII ст. Для створення однієї 3D моделі зроблено від 400 до 1500 високоточних фотографій. Також відзняли 5 відео віртуальної реальності, які занурюють глядача в атмосферу міста та розповідають про історію та діяльність роду Острозьких.

Фото – Антон Трофімчук

У цьому році для доповнення віртуального музею створили інтерактивну карту володінь князів ОстрозькихІнтерактивна карта – це засіб для онлайн мандрівки найцікавішими містами п’яти країн світу – України, Польщі, Білорусії, Литви та Словаччини. Вони колись належали княжому роду та до цього часу зберігають своє історичне надбання.  Завдяки інтерактивній карті можна віртуально побувати в 15 містах, що входили до острозького князівства, та спланувати собі майбутню реальну мандрівку.

Фото – Антон Трофімчук

Проект реалізований за підтримки House of Europe.

Для втілення цифрового проекту було створено живописну карту володінь князів Острозьких. Над нею працював київський художник Юрій Нікітін спільно з історичним консультантом проекту Миколою Бендюком.

Проект також має освітню складову. Це 4 відеолекції для школярів, що вивчають період князів Острозьких на уроках історії.