На Волині третій рік працює театральна студія для дітей і дорослих із синдромом Дауна. Заняття з акторами проводить режисерка Руслана Порицька.

Про це пише Суспільне.

Допомагає не втрачати увагу під час репетицій дітям мама однієї з акторок, членкиня громадської організації батьків дітей із синдромом Дауна Лариса Тананайко. Жінка розповіла: дітям не потрібно сильно напружуватися в емоціях, адже вони показують себе такими, які вони є.

“Перша вистава у нас була “Соловейко з одним крилом”. Друга вистава була “Лоскотон і друзі”, де брати участь більша кількість дітей. І тепер третя вистава, над якою ми працюємо”, Емоції”. Дуже красива, шикарна вистава і діти з таким задоволенням її виконують“, – говорить лучанка.

Гастролі та перфоманси: як у Луцьку працює театр для людей із синдромом Дауна

Не лише вивчити сценарій і мізансцени, а й орієнтуватися в ситуації, взаємодіяти між собою – ось чого мають навчитися на уроках акторської майстерності вихованці “Сонячного сяйва”, каже режисерка Руслана Порицька.

З її слів, для вихованців – це реальна школа життя. Говорить: були актори, для яких вставання зі стільця і три стрибки на нозі були викликом, а тепер вони працюють та вдосконалюються.

Гастролі та перфоманси: як у Луцьку працює театр для людей із синдромом Дауна

Зараз в організації понад 70 людей із синдромом Дауна, 15 із них – учасники театральної студії. Вік різний: є першокласники, є і в рази старші актори. Займаються в акторській студії щотижня. На заняттях дітей супроводжують батьки. Найближчий виступ, каже режисерка, планується до Дня театру.