Сьогодні, 19 березня, відбулась толока з прибирання прибережної захисної смуги та водоохоронної зони р.Сапалаївка в центральній частині Луцька.

Захід провели у межах екологічної акції “Ековесна — 2021” та з нагоди відзначення Всесвітнього дня водних ресурсів.

Щорічно 22 березня у світі відзначають Всесвітній день водних ресурсів, який започатковано Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році. Її резолюцією рекомендовано, враховуючи виняткову важливість води для існування всього живого на нашій планеті, відзначати цей день практичними природоохоронними акціями з впорядкування водойм у різних країнах світу.

У екологічній акції брали участь колективи Волинського національного університету імені Лесі України, фахового коледжу технологій, бізнесу та права ВНУ імені Лесі Українки, Луцького кооперативного коледжу ЛТЕУ, регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області, Державної екологічної інспекції у Волинській області, рекреаційного комплексу “Сіті-парк”, Волинського краєзнавчого музею, Палацу учнівської молоді, ЖКП № 3, ЛСКАП “Луцькспецкомунтранс”.

Загалом до заходу долучились понад 200 учасників.

В ході акції ліквідовано засмічення вздовж русла річки протягом 3 км з двох сторін, розчищено 5 заторів у руслі річки.

На сортувальну станцію “Луцькспецкомунтранс” вивезено 2 вантажівки твердих побутових відходів, загальним об’ємом понад 20 куб. м.