З 16 березня у Луцьку почалась акція „Ековесна – 2021”. Вона триватиме до 25 травня цього року.

Мета – поліпшення стану довкілля, благоустрою і озеленення, активізації природоохоронної роботи та екологічної просвіти у місті.

Акція міститиме в собі низку заходів.

Зокрема, з 1 квітня до 30 квітня в рамках місячника озеленення “Озеленення громади — справа кожного” на території луцької громади будуть висаджувати дерева.

У період з 12 до 16 квітня на території громади відбудуться толоки з благоустрою та санітарного прибирання парків, скверів, об’єктів природно-заповідного фонду, водоохоронних зон водних об’єктів.

До участі в акції залучать представників громадських, релігійних, політичних, молодіжних громадських організацій.

Також у місті організовуватимуть практичні та еколого-просвітницькі заходи серед населення.

Колективам підприємств, установ, закладів та організацій різних форм власності доручили упорядкувати власні та прилеглі території. Єдиним санітарним днем встановлено п’ятницю.

Департамент ЖКГ Луцька очистить території загального користування, вулиці та шляхопроводи від сміття після зими. Також вони ліквідують стихійні сміттєзвалища. впорядкують та відновлять зелені насадження загального користування.

Комунальне підприємство „Парки та сквери м. Луцька” обіцяє забезпечити належний санітарний стан на території парків та скверів. Також вони проведуть комплекс робіт з озеленення та квіткового оформлення на території громади.

Представникам ОСББ, житлово-будівельних кооперативів, органів самоорганізації населення, які проводять управління будинками, доручили привести до належного стану прибудинкові території багатоквартирних житлових будинків, дитячих, спортивних та господарських майданчиків.

Луцький спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування забезпечить санітарне очищення та упорядкування кладовищ, меморіалів, пам’ятників, братських могил.

Окрім того, департамент муніципальної варти протягом акції „Ековесна – 2021” посилить контроль за дотриманням належного санітарного стану, спалюванням відходів та сухої рослинності, незаконним продажем первоцвітів та інших рослин, які занесені до Червоної книги України.