9 березня розпочалась реєстрація учасниць на освітньо-грантову програму для жінок-фермерок TalentA і триватиме до 11 квітня. Вона передбачає проведення навчального онлайн-хабу та грантового конкурсу мікропроєктів.

Програма TalentA сприятиме покращенню продовольчої безпеки суспільства через розширення можливостей з освіти та доступу до фінансів для жінок, які проживають у сільській місцевості та зайняті у сільському господарстві.

Вона заснована за ініціативи та фінансування міжнародної сільськогосподарської науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience. Програма реалізується за підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Фонду ООН у галузі народонаселення, Центру «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності» та Громадської організації «Всеукраїнська Рада жінок-фермерок».

Минулоріч в Україні вже реалізовували цю програму. Тому цьогоріч внесли деякі корективи. Зокрема, цього року доступ до навчального хабу отримають всі зареєстровані заявниці, які відповідають встановленим критеріям (до 100 осіб).

Основні критерії для участі в програмі TalentA-2021:

  • вік від 18 років;
  • проживання в населеному пункті з населенням до 10 000 осіб;
  • наявність офіційної реєстрації сільськогосподарського підприємства (самозайнятість або офіційне працевлаштування на підприємстві) з терміном його діяльності від 1 року.

Навчальний план TalentA-2021 міститиме попередні лекції з розвитку soft skills, бізнесу, сучасних агрономічних технологій, доступу до фінансування та нові модулі з юридичної грамотності та сталого розвитку.

Відповідно до оновлених правил, у серпні до фіналу буде відібрано 20 учасниць з-поміж тих, хто набрав найвищі бали під час тестування за підсумками навчального процесу та відвідав не менше 75% лекцій.

Участь у програмі TalentA є безкоштовною.

Власниці Сертифікатів TalentA-2021 матимуть можливість взяти участь в грантовій частині проєкту та позмагатися за гранти від компанії Corteva Agriscience на розвиток продовольчої безпеки своїх громад.

Зважаючи на досвід минулого року, Corteva Agriscience збільшила грантовий фонд. У 2021 році він становить $22 000 і буде розподілений наступним чином:

  • 1 місце – 10000 доларів США;
  • 2 місце –  7000 доларів США;
  • 3 місце –  5000 доларів США.

(розрахунок в національній валюті за курсом НБУ, встановленим на день перерахунку коштів).

Оголошення переможниць відбудеться 15 жовтня у Всесвітній день сільських жінок.