Рівненський мистецтвознавець Микола Бендюк назбирав понад 300 екземплярів “Кобзарів” та пов’язаних із Тарасом Шевченком стародруків. На пошуки пішло 30 років. Він розповів Суспільному: це найбільше зібрання в області та одна із десяти найбільших колекцій в Україні.

В колекції мистецтвознавця є “Букварь южнорусскій”, укладений Тарасом Шевченком і виданий його коштом у 1861 році. Таке видання мають тільки кілька музеїв в Україні.

На Рівненщині колекціонер зібрав понад 300 "Кобзарів". Його колекція в десятці найбільших в Україні
Фото Суспільного

“Насправді це єдине в мене прижиттєве видання Шевченка. Прижиттєвих “Кобзарів” у мене немає. Я отримав його за 15 гривень. Я прийшов, а там продавали стосами різну букіністичну літературу. І я піднімаю, піднімаю, і тут – оригінал, я її між двома брошурками, які мені не треба було, заховав, спитав: “по чому?”. По 15 гривень”, – розповів Суспільному Микола Бендюк.

Про кожен екземпляр зі своєї колекції колекціонер може розповісти історію пошуку і появи. Таких стародруків та унікальних видань у нього понад триста. Є не лише українські книги, а й іноземні та діаспорні.

На Рівненщині колекціонер зібрав понад 300 "Кобзарів". Його колекція в десятці найбільших в Україні
Фото Суспільного

Він колекціонує поетичні збірки Шевченка за таким принципом: обирає книги раритетні, видані до кінця Другої світової війни, а також сучасні, що мають цікаве художнє оформлення.