У селі Буща Рівненського району запрацювала сироварня. Власники молочної ферми «Юнікасоль» своїми силами відкрили виробництво крафтових сирів.

Молочна ферма має замкнутий цикл виробництва.

Наразі в області створено 16 сімейних молочних ферм, в яких утримується майже 300 корів.

Відкриття сироварні – це один з кроків реалізації на Рівненщині проєкту «Сімейні молочні ферми», який впроваджується за підтримки компанії «УкрМілкІнвест», Української кооперативної федерації та благодійного фонду «Любіть Україну». Ініціатива відбувається у рамках спільного проєкту Уряду Швеції та ПРООН в Україні.

«Крафтове виробництво сиру на молочній фермі «Юнікасоль» – це також крок до створення молочного кластеру на базі Здолбунівської і Мізоцької територіальних громад. Зазвичай, крафтова продукція виробляється в невеликих кількостях, з використанням переважно ручної праці, коли за мету ставлять якість», – розповіла начальниця департаменту АПК Надія Переходько.

До слова, у 2020 році на підтримку сімейних фермерських господарств було спрямовано 1,2 млн грн з державного бюджету.

Проєкт «Сімейні молочні ферми» – спрямований на розвиток українського села. Зокрема, формат невеликих ферм на 10-50 корів дозволяє формувати принципово новий молочний бізнес та швидко масштабувати його.