6 березня у Луцьку вперше відбудеться День кликуна, в межах якого луцький міський голова підпише угоду з луцьким кликуном про виконання останнім своїх обов’язків. А опісля луцький кликун виконає перший в цьому році ритуал сурмління з В’їзної вежі Луцького замку.

Про це інформує Луцька міська рада, – зазначає Волинь.

Ще в 2015 році з метою відродження і збереження культурної спадщини та історичних традицій, підвищення туристичної привабливості Луцька, з метою внутрішньої і зовнішньої промоції розпорядженням міського голови було відроджено історичну традицію луцького кликуна. З того часу луцький кликун протягом туристичного сезону здійснює ритуал сурмління та проголошує важливі для міста події з В’їзної вежі Луцького замку.

Зокрема, у будні дні ритуал здійснюється один раз на добу о 12.00 год., вихідні та святкові дні двічі на добу – о 12.00 год. і 18.00 год. Обов’язковим під час ритуалу є виконання трьох перших акордів приспіву пісні Степана Кривенького «Волинь моя».

За потреби кликун може оголошувати про певні події чи проведення загальноміських заходів, залучається до проведення культурно-просвітницьких та святкових заходів у місті тощо.

У лютому 2021 року рішенням виконавчого комітету затверджено нове положення про роботу луцького кликуна, у якому вказується про започаткування відзначення Дня кликуна.

Відповідно до записів у міських актових книгах, 6 березня 1640 р. була прийнята ухвала Луцького маґістрату про збір грошей міщан на утримання нічної сторожі (кликунів). Саме цей день відтепер вважатиметься початком роботи Луцького кликуна.

Початок заходу об 11.00 біля входу до Луцької міської ради.