Рівне багате на активну молодь. Впевнені, сповнені найсміливіших ідей і рішучості, вони щодня намагаються зробити цей світ трішечки кращим. Саме це об’єднує хлопців і дівчат з ГО «Яскраво». Презентації, лекції, культурні заходи, тренінги – список їхніх робіт можна продовжувати ще довго. Зараз, наприклад, вони реалізовують проект підвищення медичної грамотності «MedTime».

Голова ГО “Яскраво” Ольга Степанюк розповідає, ідея створення такого місця для молоді виникла ще у 2012 році. До цього часу це було об’єднання людей з різних організацій, таких як “Клуб української елітарної молоді”, “Молодіжний експериментальний театр Рівного” та галерея “Щілина”, які організовували різні проекти та заходи у Рівному. Тому виникла потреба у платформі для об’єднання сил та ідей.

«Сьогодні ГО “Яскраво” – це організація, яка прагне розвивати молодіжне середовище Рівного та України загалом. Ми хочемо впроваджувати позитивні тенденції у суспільстві», – ділиться пані Ольга.

ГО "Яскраво"

У ГО переконують, найбільша їхня гордість – це щасливі люди, які приходять до них на проекти. Ольга Степанюк розповідає, зараз у їхній команді 14 людей, кожен з яких виконує свої завдання та обов’язки. Це підготовка проектів, реклама, графічне оформлення, інформаційна підтримка, технічне забезпечення, фото- та відеозйомка. Голова ГО “Яскраво” додає, вони з радістю приймуть до себе в команду ініціативну молодь.

«В умовах сьогодення ми мало радіємо, мало відкриваємо для себе щось нове та повільно виходимо за межі свого комфорту. Своєю діяльністю ми намагаємося змінити цю ситуацію та подарувати людям емоції, враження – від того і надихаємося самі», – розповідає Ольга Степанюк.

ГО "Яскраво"

Саме це і стає рушійною силою їхніх ідей. Молодь бачить ті проблеми, на які часто не звертають стільки уваги, як потрібно було б. Так виникла думка підвищити медичну грамотність рівнян.

«Щоб навчитися основам домедичної допомоги, потрібно відвідувати офлайн тренінги та курси, які організовують люди з медичною освітою. Не в кожного є така можливість. А онлайн-заходи не дадуть бажаного ефекту, адже те, що на словах просто та легко, на практиці викликає масу питань, – пояснює керівник проекту “MedTime” від ГО “Яскраво” Юрій Штін, – Так, як у нашій команді є люди шкільного віку, розуміємо, що питання домедичної допомоги не розглядається на належному рівні. Тому до цієї проблеми варто привертати увагу».

Він пояснює, команда намагається максимально доступно показати те, що може складно сприйматись. Наприклад, в нещодавньому відеоролику про ознаки інсульту відштовхувалися від того, що хвороба уражає певну групу функцій, тому у відео постаралися передати це за допомогою асоціацій.

ГО "Яскраво"

У команди ще багато ідей для майбутніх проектів. Одна із них – створення кіноклубу.

«Ідея полягає у створенні цікавого формату, нестандартних рішень та місця, де можна буде не тільки подивитися фільм з друзями, а й змінити в цілому своє уявлення про поняття “кіно” в хорошому сенсі цього слова», – розповідає голова ГО “Яскраво” Ольга Степанюк.