До Дня спротиву окупації Криму та міста Севастополя в історико-культурному заповіднику Острога презентували нумізматичну колекцію, присвячену Кримському півострову.

«Вже понад століття формується нумізматична колекція нашого музею. Наразі у комплектуванні нараховується понад тисячі монет. І сьогодні ще 30 унікальних монет ми з гордістю презентуємо. Усі вони  зберігатимуться у нас і будуть у вільному доступі для відвідувачів», – розповідає старша наукова співробітниця відділу охорони історико-культурної спадщини, археології та нумізматики Людмила Жуковська.

Так, на 30-ти нових представлених монетах зображені – стародавні Кримські міста, науково-дослідні установи, курорти Криму, освітньо-релігійні мусульманські пам’ятки та пам’ятки архітектури, а також трагічні події в історії кримського народу.

Монети присвячені містам-героям, на них вкарбовані тематичні надписи – «Місто-герой Севастополь», «Місто-герой Керч».

Як розповідають в історико-культурному заповіднику Острога, банкнотно-монетний двір НБУ продовжує карбування пам’ятних монет, присвячених Кримському півострову.

Так, протягом останніх п’яти років вводились в обіг ще ряд монет. Зокрема, «700 років мечеті хана Узбека і медресе», «Пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу», «100-річчя першого Курултаю кримськотатарського народу», «Автономна Республіка Крим», «100-річчя Таврійського національного університету ім. Вернадського», «Місто Севастополь».

У 2020 році випущено монету «Амет-Хан Султан», присвячену 100-річчю від дня народження одного з найвідоміших військових льотчиків часів Другої світової війни, випробувачу, національному герою кримськотатарського народу – Амету-Хану Султану.