А ви знали про те, що саме у Рівному було розроблено веб-сервіс для статистичного аналізу та завантаження архівних метеорологічних даних за останні 100 років із ~27000 станцій розміщених по всій планеті? І що саме рівняни розробили мобільну гру, у якій герой-хом’ячок захищає нашу планету від тонн космічного сміття, яку презентували в Берліні? Це тільки маленька частина того над чим працюють в Інженирінговій лабораторії “НООСФЕРА” у Національному університеті водного господарства та природокористування.
Лабораторія займає всього 60 квадратних метрів і працює тільки два з половиною роки.
“Наша лабораторія має значні напрацювання в ІТ-сфері, в галузі енергозбереження, транспортних питаннях розподіл руху та вирішенні екологічних проблем, які точно будуть корисними в розвитку міста”, – розповідає ректор НУВГП

Віктор Мошинський.Крім того, аспіранти, студенти та ментори створюють надсучасні продукт, які є новими для науки та корисними для бізнесу”.
May be an image of 2 людини, people standing та у приміщенні
Серед найвідоміших проектів, які розробила «НООСФЕРА» це:
  • City Blocks – аналітичний інструмент для класифікації міської території за функціональним призначенням на основі векторних даних OpenStreetMap.
  • MeteoDВ – веб-сервіс для перегляду, фільтрування, статистичного аналізу та завантаження архівних метеорологічних даних за останні 100 років із ~27000 станцій розміщених по всій планеті.
  • MeteoStation – пристрій та програмна платформа, які забезпечують моніторинг основних метеорологічних показників (температура, опади, вологість) і дозволяють проводити їх аналіз та надавати рекомендації щодо подальшого ведення господарства.
  • Медична Інформаційна Система України – система, яка б допомогла реально боротися з пандемією, полегшила б роботу сімейним лікарям, спростила б усім людям спосіб зв’язку з лікарями та дала б можливість моніторити стан здоров’я.

May be an image of 2 людини, people sitting, people standing та у приміщенні