Рівнянка-журналістка зробила настільну гру з розвитку критичного мислення — #Критикотики.
Гра розрахована на дітей від 10 років і дорослих. Карткова гра складається з 45 карт із завданнями, виконуючи які учасники отримують фішки. Виграє той, хто матиме найбільшу кількість фішок на жетонах. Грати можуть 2-4 гравці одночасно або ж ділитися на команди. Завдання веселі, але змушують думати. Наприклад, вам треба сказати 5 тез про себе, 3 з яких факти, 2 фейки — а інші мають вгадати, що фейк.
“Розробляти настільну гру — це наче ти одночасно пишеш програму, ставиш психологічну п‘єсу та організовуєш вечірку”, – розповідає журналістка Олена Павлова.
Як розповідає пані Олена, автори хотіли, щоб гра була приводом поспілкуватися. Її можна грати у потязі, на пікніку, на пляжі та в класі.
В основі завдань — ґрунтовні освітні підходи, враховані основні концепти з критичного мислення, які треба відточувати (завдання про факти, фейки, оцінки, аргументи, рекламу, висновки, медіаграмотність, когнітивні упередження).
50 примірників настільної гри буде розіграно між тими, хто заповнив мотиваційну форму та взяв участь в розіграші на сторінках Освіторії та Кота Інжира в соціальних мережах.
Наступні тиражі будуть продані. Також буде можливість зробити передзамовлення. В планах авторів – онлайн-версія гри та переклад англійською мовою.