Сьогодні, 16 лютого, луцький ДП “Автоскладальний завод №1” ПАТ “Автомобільна компанія “Богдан Моторс” передав місту чотири нові тролейбуси. 

Вони курсуватимуть за маршрутами 5, 12, 15.

Тож тепер у місті є вже 10 із 29-ти низькопідлогових 12-метрових тролейбусів, закуплених за кредитні кошти від Європейського інвестиційного банку. Цей транспорт обладнано м’якими сидіннями, кондиціонерами салону та водія, USB-портами для зарядки мобільних пристроїв, точками доступу Wi-Fi. Завдяки пандусам та низькій підлозі тролейбуси забезпечать легкий доступ людям похилого віку, людям з інвалідністю та пасажирам з дитячими візочками.

“Таким чином, економічними методами ми зможемо витіснити з вулиць нашого міста, орієнтовно, 70-80 старих, не екологічних, не естетичних маршруток із зношеними салонами. Ми не зупинимося на цих 29-ти тролейбусах, а продовжуватимемо роботу й надалі. Наступний такий проєкт планується реалізувати вже 2023 року”, – розповів міський голова Луцька Ігор Поліщук.

Також він додав, що міська влада на разі активно працює із міськими перевізниками, аби ті оновлювали рухомий склад. Так, Луцьком курсують вже 5 автобусів, що працюють на газовому паливі та відповідають стандартам Euro-5.

Генеральний директор КП “Луцьке підприємство електротранспорту” Володимир Пуц розповів, що Луцьк сьогодні одне із небагатьох міст України, де проводиться навчання нових водіїв тролейбусів. Навчання відбувається по скороченій програмі – за 3 місяці.

“Якщо все пройде добре, то вже у травні місто отримає 15 нових фахівців. Луцьке підприємство електротранспорту запропонує водіям умови, в яких вони будуть зацікавлені залишить у Луцьку та працювати у нас, не думаючи про виїзд за кордон”, – додав він.