Учора, 10 лютого, у Рівному відбулась прем’єра документального фільму про український військових, який знімали більше 2-х років. «Трохи нижче неба» – це історія про загиблих кіборгів, розказана їхніми родичами та побратимами.

«За Україну не потрібно вмирати, за Україну треба жити – ось такі головні слова бійців у документальному фільмі «Трохи нижче неба». Він показує страшну правду про бої в Донецькому аеропорту та їх наслідки. Цей фільм про силу, відвагу і любов до України. Пам’ятаємо та шануємо кожного бійця, який загинув за Україну», – розповів військовий журналіст і продюсер фільму Михайло Ухман.

В основу стрічки ввійшли історії чотирьох бійців 80-ї бригади Збройних Сил України, які загинули в січні 2015 року: Ігора Римара, Володимира Труха, В’ячеслава Мельника та Івана Вітишина.

Так, по завершенню презентації із автором фільму зустрівся голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

«Михайло справжній професіонал своєї справи. Він робить усе для того, щоб світла пам’ять про наших бійців зберігалася. Також Михайло поділився і планами на майбутнє. Розповів, що наступний фільм – художній. Взяв обіцянку з нього, що для зйомок використає локації на Рівненщині. Також попросив Михайла згадати в майбутній стрічці і про Клеванський госпіталь», – розповів Віталій Коваль.

Так, аби зібрати усі історії про героїв, автор спілкувався із 30 людьми, які знали кіборгів. Загалом було відзнято 36 годин матеріалу.

До слова, «Трохи нижче неба» покажуть й в інших містах України – Львові, Дніпрі, Харкові. До кінця зими стрічка з’явиться у широкому доступі.