У Дубно, на замковому дворищі, справа від в’їзної брами, у південно-східній частині замкової території знаходиться палац князів Острозьких. Був зведений Костянтином Острозьким наприкінці ХVІ – початку ХVІІ ст.

Двоповерхова, прямокутна у плані споруда, на високих підвалах з південного боку, накрита чотирисхилим дахом під черепицею. Прямокутні вікна першого поверху франковані кам’яними обрамленнями. Окрасою палацу є геометричний орнамент у східному стилі, який розташований по периметру та розділяє перший і другий поверх споруди.

ks0022 palats ostrozkyh dubno 3

У палаці проживали власники замку до побудови палацу князів Любомирських у 80-х роках ХVІІІ ст. Очевидно, в цей час був реконструйований і використовувався як замкова офіцина (флігель), де знаходились службові приміщення і зберігались архіви власників замку, околичної шляхти князів Замойських, Конєцпольських, Збаразьких, Чарторийських. Саме у цих архівах знайдено відомий реєстр скарбів Дубенського замку 1616 р.

Під палацом знаходяться глибокі та просторі підземелля, які нині використовуються для експонування виставки «Історія знарядь тортур і покарань».

Додамо, що інформацію зібрало управління культури та туризму Рівненської ОДА у межах проекту #Інвентизируємокультуру.