У Луцьку цьогоріч запланували таки розпочати реалізовувати програму щодо ремонтів та реставрації автентичних дверей, вікон і балконів.

Про це йшлося під час засідання сесії Луцькради у середу, 27 січня, – пише Волинь Post.

У місті пропонують продовжити термін дії програми ремонтів автентичних вхідних дверей, вікон та балконів на об’єктах культурної спадщини міста «Автентичний Луцьк».

Як зазначив депутат Андрій Білан, архітектура Луцька з 17 століття мала певні особливості. Вікна та двері виготовляли власноруч різні митці, тому вони є об’єктами ужиткового мистецтва.

За його словами, відповідно до програми, пропонують ремонтувати двері на умовах співфінансування 70 на 30 (де 30 % платитимуть мешканці будівлі чи власники), балкони також за умовами 70 на 30, вікна – 60 на 40.

Попередньо в програмі запланували відновити відомі зелені двері на вулиці Словацького, 1 та на вулиці Кривий Вал, 32. Орієнтовно у місті є 20 об’єктів, які потребують реставрації та ремонту задля збереження їх автентичного вигляду.

Як зазначив міський голова, торік низка технічних особливостей не дала змогу реалізувати програму «Автентичний Луцьк», однак цьогоріч сподіваються таки розпочати ремонтні та реставраційні роботи.