У Рівному є майстер, котрий у період пандемії допомагає лікарям та пацієнтам. На волонтерських засадах Олег Шевчук перевірив вже чотири десятки апаратів, котрі виділяють кисень з атмосферного повітря та допомагають дихати важким пацієнтам із COVID-19.

 

Про це пише Рівне 1.

Чоловік займається виготовленням та ремонтом точних вимірювальних приладів – електронних ваг. Але відомий інженер і іншими проектами: він конструював безпілотники для українських військових, створює унікальні музичні інструменти. Зокрема, його авторські так звані скляні скрипки відомі вже й поза межами України. Для них винайшов особливі датчики – звукознімачі.

Наприкінці минулого року Олег Шевчук загорівся ідеєю – виготовити свій власний кисневий концентратор. Однак, розумів, техніка, яка допомагатиме хворим в лікарнях повинна бути ліцензійною, а не саморобною. Тож свою ініціативу трансформував – вирішив перевірити стан вже наявних в міській лікарні пристроїв.

Тож пан Олег кинув клич серед рідних, знайомих та друзів. За декілька днів, спільними зусиллями вдалося зібрати необхідну суму і придбати цей пристрій. А вже далі було знайомство з керівництвом лікарні.

Перевірив з чотири десятка концентраторів. Більшість з них не потребують ремонту, бо нові. Однак для якісного продукуванню кисню і вони потребують грамотного налаштування.

А ще Олег Шевчук навіть пробував сам друкувати на 3D – принтері надважливі фільтри до кисневих концентраторів. Саме вони усувають азот та допомагають отримати кисень з атмосфери.