Рівнянину вручили посвідчення «Почесного донора України» за те, що 40 разів здав кров.

Про це написали на сторінці «Рекрутер Донорстворівне» у Facebook, – пише Рівне вечірнє. 

Чоловік на ім’я Сергій щоразу здавав по 450 грамів крові, тож загально він здав близько 18 літрів.

«Врятував життя не одному пацієнту. Ось так у нашому житті серед нас чимало героєв – і ми цим пишаємося», – написали на сторінці.

Нагадаємо, для того, щоб здати кров донорам потрібно мати з собою паспорт та ідентифікаційний код (якщо це ID-картка – то довідку про місце реєстрації). Обмеження по вазі донора – 50 кг.

За день до здачі крові після 18 години потрібно дотримуватися жорсткої дієти.

Можна: крупи, відварені на воді, м’ясо, рибу відварну, можна огірок. Важливо, щоб їжа була не гострою, не солоною, не кислою.

Обмеження: молоко, жирне, смажене, зернятка, банани, помідори, яйця. Недопустимо, щоб донор після шостої години вечора вживав ці продукти.

  • Якщо говорити про алкоголь, то 2 доби після алкоголю потрібно вичекати. Якщо людина курить, то тільки через дві години можна здавати кров.
  • Якщо людина приймає препарати, які розріджують кров, то є рекомендація за дві доби перед здачею не вживати.
  • Якщо людина проходила лікування антибіотиками, то має пройти два тижні і лише тоді можна здавати кров. Якщо людина хворіла на грип, то має пройти місяць часу
  • Якщо людина хворіла на коронавірус, то потрібно мати при собі негативний результат ПЛР, після якого через місяць можна здавати кров.