Чіткої процедури утилізації новорічних ялинок на сьогодні немає. Натомість цей процес організовують комунальні підприємства. 

Наприклад, у Рівному працює підприємство КАТП-1728. Тому кожен мешканець Рівного може залишити використану ялинку біля сміттєвого контейнера, – пише Рівне 1.

Як розповів на брифінгу перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, подрібленням утилізованих ялинок у Рівному займаються три підприємства – “Спецкомбінат ритуальна служба”, Трест зеленого господарства та МіськШЕУ.

У Луцьку ситуація така ж. Як розповів в.о. директора ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» Володимир Марценюк для ВолиньPost, ялинки та сосни потрібно складати окремо біля контейнерних майданчиків зі сміттям, не перемішуючи з іншими відходами. Адже далі ще зелені деревця везуть у луцький зоопарк, де вони слугуватимуть кормом для тварин. Сухі ж ялинки та сосни у подальшому використовуватимуть як паливо для котельні «Луцькспецкомунтрансу.

Ялинки та сосни потрібно складати окремо біля контейнерних майданчиків зі сміттям, не перемішуючи з іншими відходами.

Щодо приватного сектора діють такі ж правила. Однак Володимир Марценюк каже, що тут ситуація дещо складніша, адже мешканці міської громади нерідко викидають символ новорічно-різдвяних свят разом з іншим сміттям.

«Ми боремося з цим, інформуємо людей, але не завжди вдається переконати. Все одно працівники підприємства потім сортують деревця і далі вони відправляються або в зоопарк, або на територію котельні», – зауважив в.о. директора «Луцькспецкомунтрансу».