Визначили результати щорічного міжнародного фотоконкурсу об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки» та спецномінації «Via Regia Ukraine».

Згідно з ними, найкращою світлиною Волинської області стало зображення засніженої В’їзної (Надбрамної) башти замку Любарта. Авторкою фото є Олена Селезньова. Про це йдеться на сайті конкурсу, – пише Луцьк Район.

Цей же знімок переміг у спецномінації «Via Regia Ukraine» як найкраще фото Луцька. Журі відзначило вдалий ракурс, гарну композицію світлини.

Кількість пам’яток Волинської області у конкурсному списку сягає 3484 об’єктів. За дев’ять років конкурсу світлини є у третини з них – 1275. Цього року 28 учасників подали 843 фото 240 пам’яток Волині.

Також у спецномінації «Via Regia Ukraine» перемогла і Катерина Байдужа, яка зробила фото замку князів Острозьких.  Усього було подано близько 140 фото пам’яток міста Острог на спеціальну номінацію.

“Разом із дроном у мене з’явилось і бажання заново проїхатись по улюблених пам’ятках, щоб познімати їх з нових ракурсів, а маршрут Via Regia Ukraine чудово підходить для короткої подорожі з Києва”, – розповідає авторка фото Катерина Байдужа.

Світлина Івана Вєтрова із видом на замок князів Острозьких—Любомирських привернула увагу журі серед фотографій пам’яток міста Дубно.

Усього було подано майже 190 світлин пам’яток міста Дубно на спеціальну номінацію.

У Рівному журі відзначило роботу Вадима Постернака із костелом, що зараз використовується як зал камерної та органної музики. Журі сподобалось динаміка фотографії.

Усього було подано майже 110 світлин пам’яток міста Рівне на спеціальну номінацію.

Довідка:

Фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) проводиться з метою зібрати фотографії всіх пам’яток культурної спадщини світу і розмістити їх у Вікісховищі під вільною ліцензією.

Спецномінація від проєкту «Via Regia Ukraine» фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» охоплює світлини всіх пам’яток одинадцяти міст п’яти областей України, через які, власне, і пролягає символічний Via Regia — «Королівський шлях» — в Україні, а саме: Дубно, Рівне, Острог, Львів, Броди, Городок (Львівська область), Луцьк, Володимир-Волинський, Радомишль, Житомир та Київ.