У Рівному відбувся І Всеукраїнський відкритий конкурс образотворчого мистецтва “КВІТУЧА ФАНТАЗІЯ”. У ньому взяли участь представники різних мистецьких закладів та художніх шкіл з 18 областей України.
Конкурс дистанційно провели з нагоди відзначення 120-річчя від Дня народження видатної української художниці Катерини Білокур.
Катерина Білокур – українська художниця, майстриня народного декоративного живопису. Входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.
Зображення може містити: 1 особа, у приміщенні
Фото з Фейсбук-сторінки Юрія Яцики
У конкурсі було представлено близько 200 конкурсних проектів змішаної техніки виконання. Вікових обмежень не було. Наймолодшому учаснику конкурсу 4 роки. Учасники старших вікових категорій – студенти та викладачі ВНЗ за відповідним профільним освітнім напрямком.
“Згадуючи не легкий шлях становлення у мистецтві Катерини Білокур, хочеться вірити, що проведення подібних конкурсів сприятимуть появі нових українських Пікассо чи Білокур, творчих особистостей – оригіналів, а не відтворювачів. На мій погляд, ключовим моментом успішного виховання є спільне перебування у педагогічному просторі одночасно дитини, батьків та педагогів”, – розповідає директор конкурсу “Квітуча Фантазія” Юрій Яцика.
У підсумках проведених змагань було визначено переможців – лауреатів конкурсу за відповідною віковою категорією та дипломантів – учасників конкурсу. Переглянути повний список можна тут. Усі нагороди та відзнаки будуть направлені до своїх номінантів.
Немає опису світлини.
Фото з Фуйсбук-сторінки Юрія Яцики
У складі журі конкурсу були:
Михайло Селівачов – український мистецтвознавець, член Національної спілки художників України та Міжнародної асоціації критиків мистецтва, почесний академік Академії наук вищої школи України, професор.
Оксана Одайник – Народний художник України.
Остап Ковальчук – проректор з наукової роботи НАОМА, доцент кафедри живопису та композиції НАОМА, Заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства (образотворче мистецтво), член НСХУ.
Людмила Білоус – мистецтвознавець, заступник генерального директора Національного музею українського народного декоративного мистецтва.
Володимир Стасенко – український художник та мистецтвознавець, професор Львівської національної академії мистецтв, кандидат мистецтвознавства, Заслужений діяч мистецтв України.
Анжела Петришина – вчитель КЗ Рівненська державна дитяча художня школа імені Анатолія Івановича Мартиненка.
Каріна Дмитрієва – заввідділом «профільна школа образотворчого мистецтва» (Рівненський міський палац дітей та молоді), Відмінник освіти України.