У Рівному представили проєкт «Рівненщина різдвяна». В онлайн форматі популяризуватимуть нематеріальну культурну спадщину нашого краю – пісенну, кулінарну та декоративно-ужиткову, а також традиції під час свят. 

Проєкт розпочнеться 13 грудня та триватиме до 19 січня, – пишуть Рівненські новини.

Так, на Інтернет-ресурсах фейсбук-сторінці «Рівненщини туристичної», а також сайті rivne.travel розповідатимуть про подорожі та локації для світлин. Презентуватимуть  рецепти автентичних страв, що можна приготувати вдома. Доповненням стануть навчання унікальним колядкам та створення різдвяних іграшок.

За словами начальниці управління культури та туризму Рівненської ОДА Любові Романюк, проєкт складається із трьох блоків.

  • Перший – кулінарна спадщина. Зокрема, жителям Рівненщини покажуть як приготувати кутю за справжніми стародавніми рецептами.
  • Другий – декорування, де буде представлено майстер-класи народних умільців з виготовлення прикрас для оселі.
  • Третій – виконання колядок, щедрівок та пісень, а також представлення різних традицій нашого краю.

«Проєкт наповнений не лише культурно-дозвіллєвою складовою. У ньому є і освітній процес, – розповідає керівниця проєкту, заступниця директора Рівненського обласного центру народної творчості Ірина Баковецька-Речковська. – Адже майстер-класи передбачають навчальний процес із передачі досвіду від наших предків».

Також «Рівненщина різдвяна» популяризуватиме  туристичні маршрути. Зокрема, глядачам представлять роботи, які проводили під час туристичних мандрівок Рівненщиною.

За словами керівника етно-культурного центру Рівненського ПДМ Віктора Ковальчука, у такому контексті проєкт відбувається вперше. Окрім усього переліченого, у ньому також передбачені майстер-класи із вивчення унікальних співочих традиційних для нашого регіону, а також побажання та віншування. Вони будуть виконані усіма віковими групами, з різною манерою співу та характерними особливостями.

«Окрім того, на сайті rivne.travel з’явиться окремий розділ – «Онлайн радіо», де у великій кількості можна послухати оцифроване виконання колядок та щедрівок», – додає Сергій Гемберг.