Тренажери, ортопедичні пристрої, реабілітаційні бруси – технічний асортимент зали лікувальної фізкультури Радивилівського інклюзивно-ресурсного центру вдалося суттєво розширити. Це зробили завдяки участі у щорічному обласному конкурсі проєктів розвитку територіальних громад.

Ініціативу Радивилівської міської ради про участь у конкурсі проєктів підтримали сусідні Крупецька й Козинська територіальні громади. Таким чином реалізували договір міжмуніципального співробітництва у сфері поліпшення умов дітям з особливими освітніми потребами у сфері дошкільної та загальної середньої освіти.

За підсумками реалізованого проєкту, у Радивилівському інклюзивно-ресурсному центрі створено багатофункціональні зони розвитку. Зокрема, в залі лікувальної фізкультури зроблено поточний ремонт, встановлено нові віконні блоки, замінено покриття підлоги, проведено оздоблювальні роботи внутрішніх стін.

Щоб простір для реабілітації та соціальної адаптації діток Радивилівщини з особливими потребами був максимально комфортним та оснащеним високоефективним обладнанням, проєкт отримав фінансування з обласного бюджету на суму майже 200 000 гривень. З місцевого бюджету Радивилівської громади на закупівлю обладнання у лікувально-фізкультурний кабінет було спрямовано 98 932 гривень, ще 35 265 гривень надала Крупецька та 22 012 гривень – Козинська громади.

У центрі педагогічно-корекційна підтримка дітям з інвалідністю надається на безоплатній основі. ІРЦ відвідують діти з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років, які проживають на території Радивилівської, Крупецької та Козинської громад.

Радивилівський ІРЦ розпочав свою роботу в лютому 2019-го, і за цей час, як говорять місцеві жителі, став ефективним реабілітаційним простором.

«Комусь потрібно попрацювати над розвитком емоційно-вольових, комунікаційних навичок, вдосконалити мовлення. На заняття в центр приходить близько двох десятків особливих діток. Ці діти є дуже чутливими до реалій сучасного життя, і саме всестороння допомога, належний педагогічний супровід дасть їм можливість краще адаптуватися в соціумі», – підкреслила директор ІРЦ Наталія Кошельник.

Завдяки широкому функціональному спектру нового обладнання, лікувальний ефект корекційної роботи з вихованцями, в яких діагностовано складні захворювання опорно-рухового апарату, зростає в рази, пояснює вчитель-реабілітолог Ігор Мирончук.

Він зауважив, що, наприклад, придбаний в рамках проєкту ортопедичний пристрій ACTIVALL призначений для інтенсивних занять з тими, в кого діагностовано неповний параліч нижніх кінцівок. Реабілітаційний тренажер «InterAtletika» дозволяє залишатися в русі дітям, які потребують активності при обмежених фізичних можливостях. А бруси універсальні будуть застосовуватися для навчання ходьбі під час реабілітації хворих на ДЦП та дітей із хворобами опорно-рухового апарату.

Нагадаємо, загалом у 2020 році 25 проєктів громад області отримали 2,9 млн грн. Гроші спрямували на співфінансування їхніх ініціатив. Загалом у рамках конкурсу втілено у життя 133 проєкти.