На Рівненщині представники німецького кінематографа зніматимуть фільм про кохання. Ролі у ньому виконуватимуть українці. В центрі історії – український атовець, який закохався в іноземку, – розповіла Суспільному організаторка проєкту Світлана Роїк. Проєкт міжнародний, зйомки заплановано на липень 2021-го року.

Фільм про кохання з перешкодами зніматимуть у селі Привільне Дубенського району. Журналісти Суспільного зв’язалися з організаторкою міжнародного кінопроекту Світланою Роїк. Жінка розповіла, як саме з’явилася ідея зйомок та що саме зніматимуть.

“Я частенько відвідую різноманітні тренінги, воркшопи, семінари для особистісного розвитку. На одному із таких заходів у 2019 році познайомилася із представниками громадської організації з Німеччини. На їх запитання, який проект ми зможемо вже зреалізувати, я довго не думаючи “ляпнула”: а давайте молодіжний обмін “зварганимо”. Ну, тоді ще ми не знали про коронавірус і я пропонувала, що “мої” діти знімуть відео про Німеччину, їх – про Україну…”.

У майбутньому у зйомках братимуть участь щонайменше 7 країн світу (Мексика, Італія, Польща, Руанда, Франція, Німеччина, Україна). У представників Німеччини, знімають з 2014-го і перебувають у Гамбурзі, уже є переконливий список медіа-проєктів та участі та перемог у міжнародних кінофестивалях.

В українській команді працюють не лише привільненська молодь, а й молодь з усієї Рівненщини, і, зокрема, Одеси.

Наразі за підтримки програми MEET UP реалізовується проєкт ScriptingLove. Мета програми полягає в проведенні німецько-українських зустрічей молоді та надати підтримку молодим людям з активною позицією щодо демократичних цінностей з Німеччини та України, та порозуміння між народами.

Організатори планують налагодити співпрацю організацій, онлайн-обміни молоді, в ході яких відбуватимуться навчання (воркшопи) по написанню сценарію, акторської майстерності, зйомці фільмів та простого спілкування про культуру і звичаї двох країн. Також ми напрацьовуємо сценарій фільму, що буде знятий на території України протягом 2021 року.

“Загальна концепція фільму у сценах, знятих в кожній країні-учасниці проєкту з однією сюжетною лінією та елементами, які повторюються протягом усього фільму. Як от жовтий велосипед та червоне йо-йо, які передаватимуться для зйомок з країни в країну і тим самим створять цілісну картину окремих історій фільму. Сюжетна лінія фільму передаватиме історії кохання та його перешкоди, що виникають у стосунках людей, очима різних країн світу. Кожен епізод створений у рамках власного проекту. Цікавинкою фільму є те, що це кіно про кіно, яке зняте незвичним для українців способом one take”, – розповідає організаторка проєкту Світлана Роїк.

В українській частині фільму буде показана історія українського військовослужбовця, у якого взаємне кохання з членкинею іноземної знімальної групи, яка знімає документальний фільм про війну на Сході. Їм заважатиме свекруха, яка має на прикметі іншу дівчину для свого сина. Втім, ні мова, ні підступи близьких людей, ні різниця традицій та менталітету не змогли стати на заваді щирому почуттю.

“На все про все у нас 15 хвилин, за які ми маємо розкрити всю справжню Україну для іноземного телеглядача”, – пояснює організаторка проєкту Світлана Роїк.