Унікальний артефакт, вік якого майже три тисячі років, поповнив колекцію відділу давньої історії Ковельського історичного музею.

Про це інформує Ковельський історичний музей.

Відомо, що прясло, яке увійшло до колекції  музею, було знайдено в Турійському районі.

За формою воно кругле та плоске – схоже на зубчасте коліщатко. Має п’ять виступів (ріжків). Посередині прясла наскрізний отвір для насаджування на веретено. Частина одного з виступів відбита, тому видно, що внутрішня маса виробу з глини сірого кольору та містить вкраплення товченого граніту, піску, паленого кременю. Ззовні прясло вкрите тонким шаром глини бежевого та рудого кольору. Поверхня виробу загладжена.

Цікаво, що серед істориків та археологів досі не існує єдиної думки щодо призначення прясла. Окрім побутового використання, вважають, що прясла з виступами виконували сакральну та мистецьку функцію.

Дослідниця Софія Березанська відзначала, що «рогаті» прясла трапляються не лише на поселеннях, а й у місцях поховання – могильниках. Професор Пшемислав Макарович відносить «рогаті» прясла до атрибутів влади, оскільки існує схожість прясел цього типу з кам’яними навершями «цитриноподібних» булав. Як вважають дослідники, лише археологічні знахідки в закритих комплексах могли б дати точне уявлення про призначення прясел.