Перший будинок, розташований на давньоруській вулиці в парку історичної реконструкції “Оствиця” в Рівному, майже добудували. Всередині його облаштують як житло теслі, виготовивши усі необхідні автентичні верстати та приладдя для роботи. Паралельно в городищі зводять другий навіс та місток над річкою.

Про це повідомляє Суспільне.

Оствиця розбудовується
Майбутнє житло давньоруського теслі в парку історичної реконструкції “Оствиця – Фото Суспільного

В цій хатині відтворять побут давньої Русі: глиняні долівка та піч з комином, дерев’яні меблі та верстати. Хатину почали зводити у жовтні, до грудня сподіваються завершити основні роботи. Майстри з археологами проводили консультації, дивилися технології пізнього періоду.

“Технології, в принципі, збереглися. До 19 століття вони мало чим відрізнялися. Ну і по тим знахідкам, що в нас тут на городищі, по Україні, по давній Русі дивилися, як це все відтворюється. Навіть ручними знаряддями працювали, видовбували ці колоди. Наш регіон, оскільки тут лісів було багато, це так званий дикий зруб. Подібні житла в нас тут мали місце”, – розповідає майстер з обробки деревини Олег Петренко.

Оствиця розбудовується
Фото Суспільного

Житло теслі стане частиною цілої давньоруської вулиці вздовж струмка. Через нього вже прокладають місток.

Оствиця розбудовується
Фото Суспільного

Далі реконструктори та майстри хочуть взятися за будинки коваля та гончара.

Оствиця розбудовується
Фото Суспільного

Також у планах – завершити другий навіс, облаштувати причал і доріжки.

Усі ці роботи на “Оствиці” проводять в рамках проєкту “Створення музею просто неба”, який реалізовують завдяки коштам Громадському бюджету.

“Буде відкритий доступ для всіх. Тут з часом з’являться якісь майстри, які будуть робити автентичні речі, ті самі гончари, ковалі. Вони будуть створювати сувеніри. Я думаю, навіть для дітей якісь гуртки, щоб діти могли прийти і таким позайматися. Ну і човни тут будуть робитися ті самі. Це робиться та робота, яку в Рівному ніхто не робив”, – каже керівник клубу історичної реконструкції “Оствиця” Юрій Ойцюсь.
Оствиця розбудовується
Фото Суспільного

Нагадаємо, проєкт “Городище Оствиця” розпочався із виготовлення і запуску човна-драккара на води Басового Кута у серпні 2019 року.

Оствиця розбудовується
Фото Суспільного

В підсумку на цій території лівого берега площею 2 гектари постане відтворене давньоруське поселення 9-13 століття.