Із 25 листопада по 10 грудня на Волині відбуватиметься XVІI Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Він розпочнеться із обговорення проблематики теми гендернозумовленого, домашнього насильства. Адже 25 листопада – Міжнародний день ООН за ліквідацію насильства щодо жінок і цим днем стартує Міжнародна акція «16 днів проти насильства», – повідомляє Конкурент.

«Круглий стіл» відбудеться у форматі онлайн. Розмова йтиме, зокрема, про ситуацію з домашнім насильством на Волині, про механізми та інституції, в компетенції яких входить боротьба з домашнім насильством, як не толерувати насильство і як синхронізувати дії представникам органів влади, правоохоронцям, громадському середовищу і медіа в попередженні гендернозумовленого та домашнього насильства.

Для участі в заході необхідно пройти попередню реєстрацію. Детальнішу інформацію можна отримати тут.

Відкриті покази та обговорення фільмів відбуватимуться, вже традиційно, у Книгарні «Є» та Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки. Якщо ситуація з COVID-19 буде погіршуватися, фестиваль перейде у онлайн-формат.

Окрім відкритих майданчиків, кінопокази відбуватимуться і в освітніх та культурних закладах Луцька й Нововолинська.

Ключова тема цьогорічного фестивалю – TEEN SPIRIT, що дослівно означає «підлітковий дух». Це – про виклики, з якими стикається молодь у процесі дорослішання. У фокусі цієї теми – нідерландський фільм «Панки» режисерки Масьї Омс і шведська стрічка «Голубки з передмістя» Еллен Фіске й Еллінор Халлін. Окрім цього, у межах Всеукраїнської Кампанії проти кібербулінгу для соціальних педагогів, шкільних психологів і батьків відбудеться онлайн-семінар із безпеки в кіберпросторі. За бажанням, долучитися до нього можуть і підлітки.

Також фестиваль привертатиме увагу до морально-етичних глибин людства. Одним із таких фільмів є «Хороша смерть» (реж. Томаш Круп, Словаччина), який порушує питання, щодо якого досі не існує єдиної відповіді, – добровільної евтаназії. Хто має право вирішувати – людина чи суспільство? Що розповідає нам смертельно хвора жінка Дженет, котра хоче померти з гідністю?

Інший фільм – «Про звірів та людей» польського режисера Лукаша Чайки – це розповідь про події у Варшавському зоопарку до і під час Другої світової війни. Головні герої фільму – Ян Жабінський, засновник і багаторічний директор зоопарку, та його дружина Антоніна Жабінська – під час війни переховували євреїв і польських бійців опору в покинутому зоопарку  Загалом їм вдалося врятувати близько трьохсот людей.

Детальніше з програмою кінопоказів на Волині можна ознайомитись на офіційному веб-сайті та у соцмережах Мандрівного фестивалю Docudays UA на Волині.

Вхід безкоштовний.

Довідка:

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Входить до Міжнародної мережі правозахисних кінофестивалів Human Rights Film Network. Відбувається щороку в Києві впродовж останнього тижня березня. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю.

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції та Goethe-Institut.