Наприкінці вересня житель села Морочне Володимир Малайчук, проїжджаючи повз меліоративний канал, побачив цікаву річ довжиною майже 20 см. Чоловік вирішив показати знахідку місцевому краєзнавцю Павлу Дубінцю. Як пізніше з’ясувалося, це був зуб мамонта віком близько 41 тис. років.

Про це повідомляє Зарічненська газета «Полісся».

Фото газети “Полісся”

Для ідентифікації знахідки Павло Дубінець звернувся за порадою до працівників Нобельського національного природного парку.

При попередньому огляді, учасники колегії припустили, що це – зуб доісторичної тварини, можливо – мамонта.

Фото газети “Полісся”
Однак для достовірної ідентифікації дирекція НПП звернулася до науковців з Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.
Фото газети “Полісся”

Експонат надіслали поштою на адресу університету і після його детального вивчення професор кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії, доктор географічних наук Богдан Рідуш підтвердив припущення – зуб і справді належить одному з різновидів мамонта, які жили у нашому краї понад 10 тис. років тому.

Експерти встановили, що це – лівий верхній моляр другої дорослої зміни, який належав молодій особині Mammuthus primigenius.

Це проміжна (між ранньою та пізньою) товсто емалева форма мамонтів, яка існувала на території Східної Європи у другій половині пізнього плейстоцену, приблизно в інтервалі 55-27 тисяч років тому.

Фото газети “Полісся”

До слова, де зберігатимуть унікальну знахідку поки невідомо.