Вчора, 12 листопада, у Луцьку презентували систему відеоспостереження “Безпечне місто”. Робота над її створенням розпочалась ще п’ять років тому, однак активно впроваджували протягом останніх трьох.

Директор департаменту муніципальної варти Юлія Сиротинська розповіла, що система побудована на власній внутрішній оптоволоконній мережі департаменту, що дозволяє не залежати від ресурсів жодного із мережевих провайдерів та розбудовувати систему відповідно до потреб міста, – йдеться на сайті Луцької міської ради.

На сьогодні відеонагляд покриває 55-й мікрорайон, Центральний парк культури та відпочинку імені Лесі Українки, в’їзди-виїзди в місто, а також основні транспортні розв’язки. Загалом у Луцьку встановлено 259 камер, 75 із яких обладнано системою автоматичного розпізнавання державних номерних знаків транспортних засобів. Кількість камер планується збільшити.

Спостереження за камерами вестиметься інспекторами-диспетчерами відділу “Центр безпеки міста Луцьк” департаменту муніципальної варти. Висока деталізація відеопотоку дозволить диспетчерам роздивитися найменші деталі зображення.

Як зазначив Валерій Клебан, науковий консультант проєктів “Безпечне місто”, луцький проєкт є одним із найцікавіших з реалізованих за останній час, а темпи розвитку системи є одними із найшвидших в Україні.

“У Луцьку формується потужна команда, націлена на формування повноцінної системи, що результативно працюватиме на благо громади та забезпечить подальший розвиток міста”, – розповідає науковий консультант проєктів “Безпечне місто” Валерій Клебан.

У подальшому на базі “Центру безпеки міста Луцьк” передбачається створити кризовий центр, що діятиме за моделлю подібних центрів більшості європейських міст. Це дозволить черговим інспекторам оперативно передавати повідомлення усім відповідним службам.