У Луцьку на території Волинського національного університету посадили грушеве деревце, яке виросло з гілки груші, що росте в садибі Косачів у Колодяжному. Таким чином хочуть зберегти пам’ять про дерево, яке посадила сестра Лесі Українки Ізидора.

Учора один із грушевих саджанців висадили в Колодяжному, а сьогодні, 12 листопада, це зробили на території ВНУ неподалік музею Лесі Українки, – пишуть Волинські Новини.

Працівники музею в Колодяжному усіляко намагаються продовжити життя дерева, однак невдовзі воно може повторити долю Лесиного ясена.

Минулого року на грушу в Колодяжному звернув увагу співзасновник журналу-каталогу «СонцеСад» Остап Михаць, якому дозволили нарізати гілок з дерева та переправити їх на Київщину, де вони вкоренилися. Сьогодні ж Остап Михаць привіз кілька саджанців у Луцьк, один з яких посадили на території вишу.

Зазначимо, що саджанці також отримає бібліотека ім. Олени Пчілки. Вручать їх і волинським письменникам з нагоди ювілею обласної спілки, а митці посадять їх в парку імені Лесі Українки.

Фото з сайту Волинські Новини