Рівненщина здобула два перші місця у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук. Область на конкурсі представляли майже пів сотні учасників.

Про це повідомляє Суспільне.

Ірина Бабій отримала перше місце у секції “загальна біологія”. Вона випускниця Малошпаківського ліцею Дядьковицької ОТГ, а нині – першокурсниця Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана.

Михайло Мамчур отримав перше місце у секції “Інформаційні системи, бази даних та системи штучного інтелекту”. Він є випускником Рівненського обласного наукового ліцею-інтернату. Нині хлопець навчається на першому курсі Національного університету “Львівська політехніка”.

Фінальний етап цього конкурсу вперше відбувався онлайн. І не у травні, як зазвичай, а 5-8 листопада. У ньому змагалися майже 1200 учасників з усієї України. Рівненщину у ньому представляли 47 учасників, 20 з яких отримали призові місця.

Попередньо усі дослідницькі роботи були перевірені на академічність текстів. Потому відбувся постерний захист – індивідуальне спілкування учасників з журі щодо наукового апарату й процесу дослідження. А на завершення – у форматі наукової конференції презентували найбільш важливі результати дослідження перед журі та іншими учасниками секції.

“Крім того, для учасників конкурсу-захисту зробили мотиваційні включення експертів із NASA та MILSET. Телемости із США та Мексикою, до яких були долучені юні науковці, стали можливими завдяки онлайн-формату події. І це, поза сумнівом, одна з позитивних цьогорічних новацій”, – зазначив директор Рівненської обласної Малої академії наук Олександр Андрєєв.

Онлайн конкурс-захисту – це не лише злам стереотипів, а й можливість по-новому організувати наукову комунікацію, – акцентував Андрєєв. Щодо наукових розробок, які отримали перші місця на цьогорічному фінальному етапі, він надав таку інформацію:

Рівненчани здобули дві перемоги на Всеукраїнському конкурсі МАН
скрін з сайту man.rv.ua

Михайло Мамчур розробив комп’ютерну програму “Конструктор штучних нейронних мереж”. Це універсальний візуальний конструктор штучних нейронних мереж довільної топології та складності із внутрішньою інтерпретацією логіки функціонування нейронів та взаємодії між ними. За результатами конкурсу-захисту, де Михайло отримав перше місце, Мала академія наук України рекомендувала його роботу до участі у міжнародній виставці E-NNOVATE – першій у світі віртуальній виставці інновацій.

Рівненчани здобули дві перемоги на Всеукраїнському конкурсі МАН
скрін з сайту man.rv.ua

Ірина Бабій презентувала свою розробку у секції “загальна біології” Назва її роботи – “Алелопатичні взаємодії Lactuca Sativa з овочевими культурами в системі аквапоніки” і стосується вирощування салату посівного. Її дослідження можуть бути корисними агровиробникам екологічно чистої продукції з використанням технології спільного вирощування риб і салатних культур.