Під час дослідження нововідкритих підземель Башти Чорторийських та Колегіуму єзуїтів у Луцьку археологи знайшли унікального трикутного кахля, – розповів Суспільному науковий співробітник охоронної археологічної служби України Віктор Баюк.

Повністю збереженого кахля знайшли в пісочному насипі у підлозі однієї із семи кімнат, які нещодавно знайшли археологи у підземеллях Луцького замку.

“Вона унікальна тим, що має три грані. Зазвичай кахлі робили чотирикутні, у формі пелюстки. В Україні є рідкі екземпляри трикутних кахлів. На Волині це перша така знахідка”, – каже Віктор Баюк.

Під час розкопок у Луцьку археологи знайшли середньовічного кахля
На стінках кахлі збереглися сліди сажі – фото Віктора Баюка

Зі слів археолога, кахля має висоту 10,5 сантиметрів, денце – 5 сантиметрів. Нині знахідку досліджують. За попередніми висновками, вона була виготовлена у XV столітті.

“Це історичний початок кахель, тоді тільки побудували Луцький замок, тривало будівництво Окольної стіни. У 1429 році відбувся знаменитий з’їзд європейських монархів у Луцьку“, – розповідає археолог.

Це вже не перша археологічна знахідка у нещодавно відкритих підземелллях. Нагадаємо у травні в історико-культурному заповіднику “Старий Луцьк” під час археологічної розвідки виявили раніше невідомі дослідникам “таємні” кімнати. Розчищати підземелля допомагають студенти-історики.

Під час розкопок у Луцьку археологи знайшли середньовічного кахля
Археологіячна експедиція – фото Віктора Баюка

За кілька місяців роботи у підземеллях археологи вже знаходили різноманітні керамічні декори, англійський фаянс з унікальними написами і посуд XVI століття. Археологічні роботи тривають. Нині досліджують 7 кімнат.