Протягом травня – вересня 2020 року у Рівному за підтримки  Українського культурного фонду, Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради спільно з партнерами ГО «Агенція сталого розвитку міста» та Майстерня архітектури та дизайну «MOST» реалізували урбаністичний проєкт «Вулична Майстерня Міста Рівне».

У межах проекту створили креативний хаб у парку Молоді (Лебединка) – новий публічний інклюзивний міський майданчик де облаштовано статичну сцену з освітленням, пандусом та місцями для сидіння 50 осіб, мощенням навколо тощо. Цей простір стане місцем для презентації та генерації нових ідей та проєктів, що сприятимуть і надалі розвитку міста Рівне, обговорення важливих питань містотворення, культурно-мистецького життя рівнян та для популяризації громадських ініціатив.

Також створили цикл відеолекцій про успішні кейси від урбаністів та архітекторів, на прикладі міст Київ, Львів, Хмельницький, Житомир, Івано-Франківськ та Тернопіль, для обміну досвідом, знаннями та натхненням.

Також у межах проекту провели «Urban Online Forum Rivne» та презентували актуальні міські просторові проєкти на такі теми як:

  •  «Архітектурні конкурси в Рівному: сквер «На Волі» та меморіал Героям Небесної сотні та Воїнам АТО».
  •  «Відновлення парку на Грабнику: що вже зроблено та що планується».
  •  «Реконструкція промзони на заводі Рівень».

  •  «Навіщо ТРЦ ЗЛАТА ПЛАЗА переробили площу навпроти торгового центру?».
  •  «Створення парку історичної реконструкції Городище Оствиця».
  •  «Двір як важливий елемент житла та взаємодії мешканців».
  •  «Правила розміщення вивісок у Рівному».
  •  «Озеленення міських просторів та для комфорту мешканців».
  •  «Рівне модерністичне: міжвоєнна архітектурна спадщина».
  •  «Design KIDS: освітній проєкт для дітей на тему архітектури, дизайну, технологій, урбаністики».

Фотозвіт з події: https://bit.ly/349HcoZ

Досліджили історію та цікаві факти про архітектуру, міський дизайн та урбаністику міста Рівне, та візуалізовано у вуличну інтерактивну виставку «ПРО МІСТО», яка розміщена у парку Молоді на території хабу. Трьохсторонні металеві стовпи, які виставлені на різній відстані між собою, дають змогу більше взаємодіяти з експозицією.

Розміщено 16 фактів та створено 32 QR-коди, що ведуть на сайт IZI.TRAVEL. До кожного блоку розміщено інформацію українською та англійською мовою: аудіогід, тект, фото, геолокація.

Провели дводенний урбаністичний воркшоп «Urban Workshop Rivne | Парк Лебединка – курс на модернізацію» учасниками якого, окрім архітекторів, урбаністів, дизайнерів, були громадські активісти, студенти, психологи, ландшафтники, менеджери культури та історики.

Досліджено існуючий стан та напрацьовано нові ідеї трансформації парку.

Була створена і презентована концепція парку Лебединка.

До слова, проєкт реалізовується за підтримки Українського культурного фонду та спрямований на переосмислення публічних просторів; створення креативних хабів, міських студій; підтримку молодих урбаністів шляхом проведення форумів/семінарів та конкурсів творчих робіт.

Довідка:
Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.