Масштабний міжрегіональний культурно-туристичного проєкту «Via Regia Ukraine» сьогодні презентували у Рівному.

Втілює проєкт державний історико-культурний заповідник міста Дубна разом з іноземними партнерами за підтримки культурного фонду, – пише РадіоТрек.

У перекладі «Via Regia» означає «Шлях королів». Це потужний проєкт, який об’єднує західну та східну Європу. Протяжність проєкту – понад 2 тис. кілометрів через 8 держав.

В Україні участь у цьому проєкті взяло 11 міст з 5 областей – Дубно, Рівне, Острог, Львів, Броди, Городок (Львівська область), Луцьк, Володимир-Волинський, Радомишль, Житомир та Київ.

Впродовж двох тижнів реалізатори проєкту «Via Regia» відвідали понад 120 об’єктів у різних регіонах країни та підготували 11 відео, які стануть основою для сайту, на якому можна буде ознайомитися з багатьма культурними українськими пам’ятками.

“У деяких містах були об’єкти доглянуті, які реставрують, інші – занедбані. Але це наша спадщина і важливо показувати всі об’єкти, аби змінювати ситуацію на краще. Кожне місто розкривалося по своєму. Цікаво було спілкуватися з людьми, які щоразу зустрічали нас у різних містах і проводили екскурсії”, – розповів PR-менеджер проєкту Андрій Герасимчук.

Він зауважив, що експедиції були цікавими. Однак її учасники працювали щодня з 5 години ранку до 12 ночі.

 

Відео з інших регіонів Україні можна переглянути ТУТ.