Колекція Острозького державного історико-культурного заповідника поповнилася тактильними копіями експонатів.

Роботу всесвітньовідомого скульптора Томаша-Оскара Сосновського “Мадонна з немовлям” та аналой з житієм Святого Миколая XVII надрукували на 3D принтері у рамках проєкту «Інклюзивний музей в Острозькому замку» за підтримки Українського Культурного фонду. Також невдовзі у колекції музею з’явиться копія замку князів Острозьких. 

Оцифровували експонати у різний період, зокрема, скульптуру – цьогоріч, а для 3D друку аналою використали напрацювання, які зробили у рамках проєкту «Віртуальний музей князів Острозьких».

 

«Нам важливо використовувати здобутки та попередні напрацювання. Минулоріч під час реалізації проєкту «Віртуальний музей спадщини кн. Острозький» унікальний аналой кін. XVII — поч. XVIII ст., який належить до творів острозької іконописної майстерні було оцифровано та представлено публіці на сайті проєкту. Цього року ми використали готову модель для друку зменшеної копії, котра є тактильною та робить культурну спадщину доступною для незрячих осіб», – підкреслив автор проєкту «Інклюзивний музей в Острозькому замку» Андрій Брижук.

Також у межах проєкту до друку готують путівник музеєм для незрячих, слабозорих і путівник з адаптованим текстом для людей із порушеннями слуху українською. Окрім того, доповнюють  англійською та польською мовами, тифлокоментарем українською аудіогід, який функціонує в заповіднику більше року та розміщений на платформі izi.travel.