На Рівненщині в комунальному закладі «Державний історико-культурний заповідник Острога» створюють “Тактильний путівник по Острозькому замку”.

Видання допоможе для незрячих ознайомитись з колекцією музею. Путівник містить текст шрифтом Брайля, мнемосхему будівлі, тактильні малюнки та позначки до аудіогіду. Зображення надруковані на термопапері.

Нагадаємо, що в комунальному закладі «Державний історико-культурний заповідник Острога» продовжують реалізовувати проєкт «Інклюзивний музей в Острозькому замку» за підтримки Українського культурного фонду.

У межах проєкту експозицію музею поповнюють низкою тактильних копій експонатів, наразі створюють путівник музеєм для незрячих, слабозорих і путівник з адаптованим текстом для людей із порушеннями слуху українською. Окрім того, аудіогід, який функціонує в заповіднику більше року, доповнять англійською та польською мовами, тифлокоментарем українською.

Як підкреслюють у музеї, основне завдання – зробити доступнішою для людей з інвалідністю багату історико-культурну й мистецьку колекцію заповідника.