Вже 2-4 жовтня Луцьк перетвориться на місто літератури, на вулицях можна буде зустріти чимало відомих письменників, адже в ці вихідні відбудеться III Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера».

Про це повідомляє Конкурент.

Зі слів організаторів, відбувався довгий процес перемовин щодо рішення, чи таки проводити дійство в досить нестабільний час.

«Коли наша команда отримала погодження від Українського культурного фонду щодо співфінансування «Фронтери», ми безумовно зраділи. Однак карантин вніс корективи і проєкт потрібно було перелаштовувати в онлай- формат. Так, з’явився ютуб-канал фестивалю, де від липня щотижня публікують відеорозмови про важливих для Луцька та Великої Волині персоналій, місця та події. Частина зйомок за участі відомих авторів та авторок відбудеться 2-4 жовтня. Ми вирішили не стримувати себе і паралельно із знімальним процесом організувати фестиваль. Ми знаємо, наскільки важливо зараз відновити живе «офлайнове» спілкування, презентувати книги, які вийшли в період карантину, відчути вже забуте емоційне піднесення від зустрічі з улюбленим письменником, а письменникові побачити очі свого читача», – прокоментувала ситуацію директорка фестивалю Елла Яцута.

Програма фестивалю складатиметься із заходів двох форматів – онлайн-включень (за підтримки Українського культурного фонду) та офлайн-зустрічей.

Якщо ж говорити про гостей, то цьогоріч під час «Фронтери» презентують новий роман Софії Андрухович «Амадока» та Андрія Любки «Мур», відвідає фестиваль Остап СливинськийАртем Полежака, Дмитро Лазуткін, Юрій Андрухович та інші.

Очікують під час фестивалю і авторів з Польщі: Мірослава Влеклого, автора бестселера «Ґарет Джонс. Людина, яка забагато знала» та абсолютної зірки
польської літератури Яцека Денеля. Участь цих письменників можлива завдяки підтримці Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку.

Також є попередні домовленості з білоруською письменницею Марією Мартисевич. Оскільки зараз в Білорусі досить складна ситуація, Марія Мартисевич або відвідає Луцьк, або ж під час фестивалю відбудеться пряме включення з авторкою.

Цього року, у зв’язку з карантинними обмеженнями, під час фестивалю не буде «прогулянок містом» з події на подію. Кожного дня заходи відбуватимуться в
одній локації, яка облаштована відповідно до вимог МОЗ.

«На жаль, ми розуміємо, що зібрати тисячні зали, як минулого року, нам не вдасться. Ми будемо дотримуватися усіх заходів безпеки: дистанції та маскового режиму, обмеженої кількості осіб. Окрім того, потрапити на фестиваль можна буде лише за умови попередньої реєстрації. Ми розуміємо, що це викликає незручності, але діємо у критичних умовах. Для нас важливо, аби ті, кому справді внутрішньо потрібно відчути причетність до мистецької події, мали цю можливість, тож просимо поставитися до всіх обмежень із розумінням», – наголосила Елла Яцута.

З детальною програмою можна буде ознайомитися на сторінці фестивалю «Фронтера».

Організатори вирішили не ризикувати, і цьогоріч дитячу сцену переформатували в онлайн-формат, а саме у серію відеороликів «Фронтера: Нові світи», які теж можна проглянути на ютуб-каналі фестиваю. Цей проєкт фронтерівці реалізують спільно з Українським інститутом книги та театром «Гармидер».