На вулиці Богдана Хмельницького у Луцьку домалювали нове графіті. 

Про це у фейсбуці повідомив луцький художник Андрій Присяжнюк, який працював над новим арт-об’єктом на фасаді колишнього кінотеатру “Зміна”, – пише Конкурент.

Художник зазначив, що робота під назвою “Доповнена реальність” виконана у монохромній гамі, однак якщо використати додаток доповненої реальності, мурал можна побачити в кольорі.

“За допомогою сучасних технологій ми отримуємо надреалістичні фотографії та відео, в яких часто використовуються різні фільтри які підсилюють колір. З власних спостережень формується враження, що реальність виглядає сірою. Ми все більше дивимося на світ через призму гаджетів. Щоб побачити мурал в кольорі, потрібно використати додаток доповненої реальності. Цим я хочу привернути увагу глядача до нашої залежності від смартфонів”, – пояснив митець.

За словами художника, такий мурал не буде перевантажувати вулиці міста кольором і органічно “впишеться” в загальну атмосферу.

“Кінотеатр “Зміна” збудований 1963 року. Приклад радянського модернізму.
В даному стінописі поставив я перед собою задачу вписати абстрактну пластичну форму в існуюче середовище. Організувати формат, враховуючи архітектурні конструкції (вікна, стовп тощо).

Через відсутність “коду міста” вулиці перенавантажені кольором та іншим візуальним сміттям. Монохромна робота не перенасичує кольором існуюче середовище та органічно вписується в нього. Симбіозу архітектури з новим муралом вдається досягнути за рахунок використаних елементів мозаїки, яка збереглася на одній з стін будівлі“, – відзначив Андрій Присяжнюк.

Художник також побідкався, що не може зробити повну реконструкцію будівлі і додав старе фото архітектури.