У Луцьку на День міста  на площі Ринок відкрили інформаційну таблицю, присвячену найдавнішому сатиричному твору української літератури – «Пашквіль».

Про це пише Волинь.

Саме у Луцьку зародився новий літературний жанр. Це сатиричний вірш, написаний у травні 1575 року в Луцьку. Авторство першого в своєму роді поетичного твору на території України належить Олені Копоть – дружині волинського шляхтича Яна Жоравницького.

До слова, передісторія написання «Пашквілю» стосувалася конфлікту між двома своячками – дружинами братів Жоравницьких. Старший із них – луцький ключник Олександр був одружений із донькою скандального луцького війта, а згодом – священика Івана Борзобагатого-Красенського Ганною. Жінка не вирізнялася особливою вродою. Одначе пихи й необґрунтованої впевненості їй було не займати. Саме тому й дратувала її молода і красива своячка Олена. Якраз після чергової хвилі образ від Борзобагатянки, Олена і написала висміювальний вірш, де подала моральний портрет своєї кривдниці. Зброя рими виявилася такою гострою, що вразила не тільки її, а й усю родину Борзобагатих і Олександра Журавницького. Вразила так боляче, так влучно, що не треба було братися за шаблю.