На День міста у центрі парку Шевченка презентували “Таємничі підземелля” в Рівному.

Про це пише РадіоТрек.

Для огляду відкрили два великих кола – це дві експозиції.

У першому великому колі можна побачити розкопки,

“Еволюція агресії” із зеленою підсвіткою
а у меншому – зброю. Експозиція називається «Еволюція агресії» й там виставлені знайдені археологами знаряддя вбивства – від древніх до сучасних.
“Еволюція агресії”
За найбільшим колом видно так званого «Стоматолога». За долю Змієборця рівняни непокоїлися, оскільки пам’ятку могли просто прибрати з усієї композиції підземель.
Утім, його таки лишили та поставити поруч із фонтаном.

Власне, запуск фонтану був найбільш вражаючою частиною офіційного відкриття «Таємничих підземель».

Потім був наземний феєрверк, а після – запустили фонтани з підсвіткою. У цей час увімкнули освітлення в експозиціях і територія засяяла.

Богатир тепер стоїть над гарним сучасним фонтаном, а не над висохлим.

Варто зайти у середину. Навколо сяюча стіна води.

Тепер до даних. На проект витратили 12 мільйонів коштів європейського гранту та 3,5 млн грошей з міської казни. У грудні 2016 року в цій зоні вкотре провалився асфальт і начальник управління культури та туризму Рівного Тарас Максименко попросив у міського голови дозвіл на розкопки.

Активна фаза проєкту – будівництво – почалася у 2018 році.

Самі підземелля, поки що, зачинені. Вхід у середину буде доступний відвідувачам у листопаді. Налагоджують продаж квитків. Усередині буде можливість звичайної екскурсії по пам’ятках історії Рівного, а також родзинка – віртуальна реальність. Зокрема, на замовлення міської влади у Києві розробили великий VR-квест.

Коштуватимуть атракції від 50 до 150 гривень. 150 для VR – це дешево, каже Максименко, оскільки технологія потребує немалих коштів. В інших містах обійдеться дорожче. Гроші йтимуть у казну парку Шевченка.

Якщо людина зможе пройти його за пів години, то отримає футболку у подарунок, каже Тарас Максименко. Додає, що окрім квесту у Підземеллях  можна буде й зіграти у топові VR-ігри.

До слова, у Рівному під час презентації «Таємних підземель» грала музика Казимира Любомирського. Це композитор ХIX століття, який жив і творив у Рівному, а в історії музики відомий, як один із 10 найвидатніших композиторів Польщі та послідовник Шопена.

Його твори грав Френк Сінатра, – каже Тарас Максименко.

Його композицію спеціально зіграли та записали у музичній школі, аби вперше увімкнути у Рівному в парку Шевченка.