Краби з Сомалі, яйце пінгвіна, ріг тритона, китовий вус, ніс риби-меч і мечехвіст – такі екзотичні експонати є в колекції волинянина Павла Войтка, який у своєрідному міні-музеї збирає представників усіх класів тварин.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу “Аверс“.

Таке незвичайне хобі у чоловіка – з дитинства, а почалось із того, що він ловив метеликів. За понад 40 років він зібрав десятки тисяч комах. Точного обліку чоловік не веде. Згодом колекція поповнилась плазунами, птахами, рибами, ссавцями. При цьому Павло Войтко ніколи не вбиває – забирає чи купує впольованих тварин, тих, кого збила машина.

Є в міні-музеї і зовсім екзотичні експонати, які він придбав здебільшого через Інтернет. Крайнє надбання колекціонера – лис.

У колекціонера четверо дітей, але найбільше татові допомагає восьмирічна Рая. Її улюблені експонати – лисиця і бобер. Дівчинка вже вміє сама розправляти метеликів для колекції. Каже, робота клопітка, але цікава.

Час від часу чоловік проводить безкоштовні екскурсії для школярів. Павло Войтко вважає: побачивши екземляри на власні очі, діти можуть краще засвоїти інформацію про тварин. ніж через підручники.

Нині колекціонер робить ремонт в іншій кімнаті свого міні-музею, щоб перемістити всі свої скарби у просторіше приміщення.

Детальніше про це – в сюжеті телеканалу “Аверс”.