Олійними фарбами художниця Наталія наносить на полотно контури зруйнованого костелу.

Про це повідомляє Ритм.

 

Працювати над картиною мисткиня приїхала як учасниця міжнародного пленеру художників у селі Тайкури.

Малюємо ми взагалі повністю всі краєвиди, тобто те, що художнику сподобалося, те, що йому впало в око, те він буде і відтворювати. Якогось конкретного завдання у нас немає. Головна мета – це все-таки познайомить рівненських жителів і дітей, і старших з культурною спадщиною міста Рівного. Відповідно, відобразити це на своїх полотнах, і поділитися досвідом, – розповідає художниця Наталія Антонюк-Коберська. 

Міжнародний пленер для юних художників, за словами організатора Ярослава Ковальчука, на Рівненщині відбувся вперше. Над картинами працювали 50 митців з області. Попри карантинні обмеження завітати на Рівненщину учасникам з Польщі – не вдалося.

Це міжнародний пленер, тому що, на жаль, наші польські учасники-діти не змогли приїхати, а тільки будуть надсилати свої малюнки з костелу, і ми потім будемо проводити якийсь такий аукціон і, мабуть, передамо ці кошти на благочинність.Ми хотіли б сьогоднішнім пленером зробити і нагадати всім, більшу увагу привернути до цього місця, – каже керівник культурно-просвітницького центру імені Томаша-Оскара Сосновського Ярослав Ковальчук.

Нагороди будуть, відзнаки за кращі зображення графічні і живописні, які будуть створенні під час цього пленеру, і разом з тим стоїть мета – привернути увагу до тих пам’яток, забутих, знищених в період Радянського Союзу, – стверджує голова НСХУ в Рівненській області Петро Подолець.

Змальовували руїни костелу святого Антонія як досвідчені митці, так і юні творці. Організатори дійства підкреслюють, хоч такий пленер відбувся вперше, утім на досягнутому – не зупинятимуться. Планують зробити його щорічним, а наступною локацією для творчості оберуть замок у Новомалині.