Менеджери культури ОТГ Рівненської області відвідали Демидівську громаду в рамках проекту « Креативні маршрути успіхів громадами Рівненщини» за підтримки УКФ який реалізує Рівненське РВ АМУ.

Керівниця відділу культури, туризму, молоді та спорту Демидівської селищної ради Наталія Іщук в будинку культури центральної садиби розповіла гостям про головні зміни у сфері культури від моменту коли громада об’єдналася.

«Наша культура була у плачевному стані. Заклади культури у селах роками не бачили ремонтів, у них прогнили сцени, стіни були вкриті пліснявою, а заходи та концерти практично ніхто не відвідував. Тому ми одразу вирішили повернути довіру до сфери культури та залучити якомога більше людей до споживання культурних продуктів. Водночас у сільських клубах провели ремонтні роботи», – зазначила Наталія Іщук.

На території Демидівської громади розташований Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви» та музей «Козацькі могили» які щороку відвідують тисячі туристів. Відтак ці об’єкти є не лише туристичною принадою громади а й відкривають нові можливості для розвитку сфери культури та креативних індустрій вцілому.

Особливу увагу у громаді приділяють розвитку та підтримці агротуризму. Найбільше таких садиб є неподалік річок та Хрінницького водосховища. Тут туристам пропонують затишні домашні умови проживання в окремих будинках чи кімнатах. У господарів можна замовляти домашні продукти та Демидівські смаколики. Учасникам проєкту презентували страви з кулінарної спадщини Демидівщини – домашній хліб на черені, гречані вареники з сиром та куліш.

Представники Демидівської громади плділилися своїми практичними напрацюваннями. Вони презентували Археологічну пам’ятку – урочище Шанків Яр, проєкт, який також мав фінансову підтримку УКФ у 2019 році.

Проєкт реалізовується за фінансової підтримки УКФ Повідомляє Рівненське РВ АМУ