Сьогодні, 22 липня, у Рівному презентували соціологічне опитування «Соціальні настрої мешканців Рівного».

Воно показало, що менша половина задоволена ситуацією в місті:

56% опитаних мешканців вважають, що справи у Рівному йдуть у неправильному напрямку, 32% думають навпаки.

Проте, опитані відчувають радість, коли думають про своє місто чи село (58%), 28% – сум, 9% – байдужість.

Майже половина опитаних (48%) сказала, що нейтрально ставиться до приєднання Квасилова до Рівного в Рівненську ОТГ, 25% – позитивно, 14% – негативно.

Щодо карантину, то у випадку, якщо ситуація з епідемією коронавірусу погіршиться, 49% опитаних скоріше підтримають продовження або введення знову карантину, 47% – не підтримують цього.

Оцінюючи різні твердження, 52% опитаних вважають, що держава повинна брати на себе більше відповідальності у забезпеченні життя кожного громадянина. 41% схиляються до думки, що люди повинні брати на себе більше відповідальність за забезпечення свого життя.

65% вважають, що держава повинна давати більше свободи для розвитку бізнесу. 29% думають, що держава повинна більше контролювати (регулювати) діяльність бізнесу.

67% погоджуються, що потрібно стимулювати індивідуальну активність громадян через можливість збільшення доходів. 24% підтримують, що доходи населення слід зробити більш рівними.

Найчастіше опитані жителі Рівного здійснюють свої покупки на ринку (46%), супермаркетах (39%) та невеликих магазинах біля дому (13%).

На продовольчому ринку в центрі міста щодня здійснюють свої покупки 19% опитаних, декілька разів на тиждень – 46%, декілька разів на місяць – 24%, дуже рідко – 8%.

76% роблять покупки в мешканцiв сiл, якi привозять вирощений товар i продають на центральному продовольчому ринку. 23% – не роблять цього.

Як з’ясувалось, основна причина, чому покупці роблять покупки на продовольчому ринку в центрі міста – можливiсть купiвлi натуральної продукцiї з села, без хiмiї (48%).

Основні незручності, які покупці відчувають при здійсненні покупок на продовольчому ринку в центрі міста:

  • антисанiтарiя, сморiд, бруд, смiття (42%),
  • вiдсутнiсть мiсць для паркування (38%),
  • стихiйна торгiвля з асфальту (38%),
  • велика кiлькiсть вiдвiдувачiв, не дотримання дистанцiї i протикарантинних заходiв (34%).

Більшість рішень, які приймаються у місті, рівняни підтримують. Зокрема:

  • 64% підтримують рішення міської влади обмежити торгівлю на проїжджій частині по вулицях Шевченка/Базарна-Пересопницька-Полуботка (навколо ринку) і облаштувати там пішохідну зону та руху автомобілів. 33% – проти цього.
  • При відповіді на відкрите запитання респонденти підтримують обмеження торгівлі в основному через антисанітарію і бруд. Серед тих, хто не підтримує обмеження торгівлі, основний аргумент – робочі місця людям (70%).
  • 64% підтримують рішення міської влади демонтувати/прибрати незаконно встановленні кіоски/МАФи по вул. Шевченка і облаштувати виїзд на вул.Сагайдачного. 29% – проти цього.

До слова, дослідження презентували міський голова Володимир Хомко разом з соціологом Романом Микитюком.

Воно проводилось серед 400 мешканців центральної частини м.Рівне, серед яких 44% – жителі центру, 44% – люди, які відвідують центральну частину міста і 12%- водії у форматі особистого формалізованого інтерв’ю.

Похибка дослідження: не більше 4,9%. Терміни проведення: 13-17 липня 2020 року.

Ознайомитись з повною інфографікою можна тут.